EcoFlow RIVER Max – компактна зарядна станція, що допоможе пережити блекаути

Огляди
Опубліковано:
|
Автор:

Минулого року EcoFlow вдалося суттєво зацікавити українських користувачів такими новими для нашого ринку пристроями, як портативні зарядні станції. Головна особливість новинок: повноцінне живлення майже всіх (а з деякими станціями всіх без виключення) домашніх приладів незалежно від того, чи є електрика у вашій розетці. На які можливості розрахована модель RIVER Max та чому саме її я вважаю кращою пропозицією на фоні чималої кількості конкурентів? Давайте розбиратися.

Відеоогляд

Упаковка та комплектація

EcoFlow RIVER Max користувач отримає у двох коробках. Одна – транспортувальна, інша – презентаційна. Такий підхід зручний і водночас практичний. Крім того, це ще й додатковий захист вашого пристрою під час транспортування.

EcoFlow RIVER Max

Комплектація моделі досить багата. Окрім самої зарядної станції, а також кабелю підключення пристрою до мережі 220Вт, користувач знайде в коробці кабель зарядки від сонячної панелі, кабель DC5521-DC5525 та ще один кабель – для автомобільної зарядки. Про інструкцію з використання та швидкого запуску також не забули. Цікавим мені здався монтажний набір, що складається з чотирьох болтів та викрутки.

EcoFlow RIVER Max

Характеристики та особливості EcoFlow RIVER Max

 • Температура заряду – 0 до 45 ± 3°C;
 • Температура розряду – від мінус 20 до 45±3°C;
 • Спосіб заряджання – розетка змінного струму, автомобільний адаптер 12 В, сонячна панель;
 • Місткість – 576 Вт/г;
 • Тип акумулятора – літій-іонний;
 • Цикл життя – 500 циклів до 80%+ потужності;
 • Системи управління – BMS, захист від перенапруги, захист від перевантаження, захист від перегріву, захист від короткого замикання, захист від низької температури та напруги, захист від перевантаження;
 • Вхідна потужність AC Charge – X-Stream Charge 500 Вт макс;
 • Вхідна напруга зарядки змінного струму – 220-240 В змінного струму (50 Гц/60 Гц);
 • Вхід сонячного заряду – 200 Вт 10-25 В DC 12 A Макс;
 • Автомобільний зарядний пристрій – 12 В DC 8 A Макс;
 • Вихід змінного струму (x2) – 600 Вт (сплеск 1200 Вт) всього, 230 В змінного струму (50 Гц/60 Гц);
 • Вихід USB-A (x2) – 5 В постійного струму, 2,4 А, макс. 12 Вт, на порт;
 • Швидке заряджання USB-A (x1) – 5 В/2,4 А, 9 В/2 А, 12 В/1,5 А 18Вт макс;
 • Вихід USB-C (x1) – 5 В постійного струму, 9 В постійного струму, 12В постійного струму, 15В постійного струму, 20В постійного струму, 5А, 100 Вт Макс;
 • Вихідна потужність автомобіля (x1) – 136 Вт, 13,6В постійного струму, 10 А Макс;
 • Вихід DC5521 (x2) – 13,6 В постійного струму, макс. 3 А порт.
 • Ціна: 23 999 грн
 • Офіційний сайт: ecoflowukraine.com

Зовнішній вигляд та якість збірки

EcoFlow RIVER Max – це чи не найакуратніше зібраний пристрій у своїй продуктовій категорії. В корпусі використовується переважно матовий пластик, який є досить практичним у щоденному використанні. Щодо металевих деталей, на зовнішній частині їх небагато – все видно на фото. Всередину далі знімної батареї не заглядав, адже виробник не рекомендує розбирати прилад самостійно.

EcoFlow RIVER Max

Корпус EcoFlow RIVER Max отримав унікальну модульну конструкцію, яка крім своєї штатної батареї має ще одну – знімну. Під час поїздки, наприклад, з метою економії місця в рюкзаку, додаткову батарею можна від’єднати і залишити вдома. Це робиться досить швидко. Після від’єднання додаткової батареї, важитиме пристрій на 3 кг менше.

EcoFlow RIVER Max

З якістю самого корпусу все у повному порядку – ніяких зауважень.

Ергономіка

Майже усі функціональні елементи EcoFlow RIVER Max виробник виніс на передню панель. Найбільш примітним акцентом тут я назвав би дисплей. Він показує наступне: рівень заряду у відсотках на поточний момент, вхідну/вихідну напругу і час, що залишився до розрядки/зарядки батареї. Показник на розряд змінюється, залежно від поточного споживання. Ліворуч від екрана розташований ліхтарик. У нього два рівні яскравості підсвічування плюс режим SOS. Під ним відповідна кнопка/перемикач. Далі розташований порт USB Type-C і три порти USB-A, один з яких з підтримкою швидкої зарядки. Ще одна примітна річ – автомобільна зарядка. Я спробував її роботу на компресорі та холодильнику – в обох випадках все працює чудово.

EcoFlow RIVER Max

EcoFlow RIVER Max

EcoFlow RIVER Max

EcoFlow RIVER Max

EcoFlow RIVER Max

Під портами USB, а також автомобільною зарядкою та ліхтариком, знаходяться кнопки живлення. Вони оснащені мініатюрними світлодіодами – свого роду нагадування, щоб ви не забули відключати їх, якщо не користуєтесь – це економить заряд. Кнопка в центрі відповідає за знеструмлення всієї системи.
Ще одна аналогічна кнопка зі світлодіодом винесена на праву бічну грань. Вона вмикає/вимикає розташовані тут розетки. Щодо розміщення останніх, в більшості випадків нарікань не було, але траплялися випадки, коли блок живлення одного споживача своїми габаритами перекривав обидві розетки на станції – трохи незручно.

EcoFlow RIVER Max

Трішки вище розташована вентиляційна сітка. Вентилятор за нею вмикається автоматично за потреби. До речі, я експлуатував девайс досить часто і під значними навантаженнями, про що розповім трохи нижче, проте «вертушка» в роботу запускалася нечасто, що свідчить про непоганий тепловідвід і відносно невеликий нагрів під навантаженнями.

EcoFlow RIVER Max

Нарешті, протилежна панель містить роз’єм для підключення мережевого кабелю та кабелю сонячного зарядного пристрою – тобто двох з трьох джерел поповнення заряду EcoFlow RIVER Max.

EcoFlow RIVER Max

Особливості фірмового додатку EcoFlow

Для комфортного керування зарядними станціями EcoFlow створено безкоштовний додаток з однойменною назвою. Підключення до станції відбувається через Wi-Fi.

EcoFlow RIVER Max – компактна зарядна станція, що допоможе пережити блекаути

EcoFlow RIVER Max – компактна зарядна станція, що допоможе пережити блекаути

Меню – це головний екран, на якому відображаються всі дії з пристроєм, а також розділ «Налаштування». На головному екрані можна налаштувати режим X-Boot, вмикати/вимикати ліхтарик, автомобільний зарядний пристрій, дивитися, який порт USB залучений наразі та багато іншого. Є також можливість спостерігати нагрівання системи та її розряд. Погодьтеся – зручно.

EcoFlow RIVER Max – компактна зарядна станція, що допоможе пережити блекаути

У пункті «Налаштування» можна перейменувати пристрій, встановити струм для заряджання станції від зарядного пристрою автомобіля, включити можливість повільної зарядки від джерела змінного струму, налаштувати тайм-аут автоматичного вимкнення пристрою в режимі бездіяльності та багато ін.., включаючи можливість оновлення прошивки.

EcoFlow RIVER Max – компактна зарядна станція, що допоможе пережити блекаути

Швидкість заряджання станції

Незважаючи на те, що «під капотом» тут 200 000 мАг, один повний заряд від стандартної розетки 220 Вт займає біля 1,6 години. Це вражаюче швидкий показник, адже навіть більшість звичайних повербанків на 20000 мАг не заряджаються настільки швидко. Секрет в тому, що тут використовується фірмова технологія EcoFlow X-Stream, що здатна забезпечити дуже швидку зарядку без будь-якої шкоди для системи.

Підзарядка від автомобільного прикурювача буде довшою – до 6,5 годин; від сонячних панелей – 3-6 годин при потужності 2х110 Вт.

Тестування

У відеоогляді EcoFlow RIVER Max ми продемонстрували показники реальної роботи зарядної станції в режимі живлення різноманітних побутових пристроїв: 55-дюймового телевізору Samsung, пилососу, побутового фену, автомобільного компресору та електрочайнику. Для більш детальної інформації переходьте на відеоогляд.

Короткі підсумки та висновки

Зарядна станція EcoFlow RIVER Max справляє приємні враження від повсякденного використання. Дану модель можна задіяти як альтернативне джерело електроенергії для дому, або у подорожі. Ця станція здатна живити навіть досить потужні побутові прилади чим «закрити» ряд проблем, пов’язаних з раптовим знеструмленням чи відсутності в конкретний момент доступу до стаціонарної електричної мережі 220В.
Вартість виробу на сайті бренду.

TechnoGuide