Vodafone та Nokia вперше протестували 5G в Україні

Vodafone та Nokia вперше протестували 5G в Україні Новини
Опубліковано:
|
Автор:

Оператор зв’язку Vodafone та компанія Nokia оголосили про перший 5G-телеміст між Україною та Фінляндією, в ході якого за допомогою технології 5G було з’єднано Івано-Франківськ, Київ та Гельсінкі.

Зв’язок відбувся за допомогою тестових indoor-рішень 5G, які Vodafone та Nokia побудували у Івано-Франківську на території інноваційного центру Промприлад, а у Києві – в офісі Vodafone.

Це перші в Україні майданчики, де 5G став доступний не лише за допомогою спеціального демонстраційного обладнання. Відчути новий рівень швидкості та можливості сучасних технологій можна було за допомогою звичайних смартфонів та планшетів із підтримкою 5G.

Учасники форуму почули виступ Михайла Федрова, Віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністра цифрової трансформації. На зв’язок також вийшов Гельсінкі, де 5G мережа працює з 2019 року: учасників історичної події привітав Міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо (Ville Tavio), який нещодавно відвідав Україну. Під час візиту сторони обговорювали, зокрема, й інвестиції у сучасні технології. Крім того, у прямому 5G-ефірі з Гельсінкі вийшов президент Nokia Mobile Networks – Томмі Вітто (Tommi Uitto).

В Івано-Франківську у телемості взяли участь Ольга Устинова, генеральна директорка Vodafone та Юрій Филюк, CEO та ініціатор інноваційного центру Промприлад. У Київському офісі Vodafone – Станіслав Прибитько, керівник напряму розвитку мобільного інтернету Мінцифри та Ольга Дейнега, GR директорка Vodafone.

Варто уточнити, що наразі йдеться лише про внутрішні тести мережі 5G. Для запуску технології у комерційну експлуатацію оператору необхідна ліцензія від регулюючих органів. Тому говорити про можливі дати запуску поки зарано.

За матеріалами прес-релізу

TechnoGuide