Canyon OnFlow 12 — це бездротові навушники відкритого типу, що пропонують користувачу досить незвичний сценарій використання. Вони не блокують навколишні звуки, як це роблять класичні TWS-моделі, залишаючи можливість чути все, що відбувається поряд.
Такий підхід може бути корисним у ситуаціях, коли повна звукоізоляція небажана або небезпечна — під час пробіжки, прогулянки містом чи їзди на велосипеді. Але для роботи в режимі гарнітури передбачена функція шумозаглушення на базі аж чотирьох мікрофонів – вона забезпечує гнучкість і чіткість вашого голосу навіть у галасливому середовищі. Загалом же, концепція нагадує доповнену реальність: ви залишитеся на зв’язку із навколишнім середовищем, водночас слухаючи музику або подкасти.
Відеоогляд
Характеристики Canyon OnFlow 12
- Форм-фактор: Bluetooth-навушники з відкритим дизайном
- Стандарт: Bluetooth 5.4
- Радіус дії: 10 м
- Автономність: до 8 год. / до 50 год. з підзарядкою від кейсу
- Інтерфейс зарядки: USB Type-C
- Підключення: PC, планшети, смартфони
- Імпеданс: 16 Ом
- Частотний діапазон: 20Гц-20кГц
- Де купити: Rozetka
Пакування і комплектація
Навушники доступні в продажу у стандартному для бренду Canyon пакуванні — фірмова кольорова гама, нічого зайвого. У коробці користувач знайде навушники в зарядному кейсі, кабель USB-C та супровідну документацію. Із написів на коробці можна дізнатися про автономність, версію Bluetooth та інші параметри.
Дизайн і ергономіка
За формою навушники нагадують слуховий апарат або гарнітуру — мають гачкоподібну конструкцію, що охоплює вухо. Вони не вставляються у вушний канал, а розташовані поруч, не перекриваючи його. Завдяки цьому забезпечується ефект «відкритого звучання», коли користувач одночасно чує як аудіоконтент, так і оточення.
Таке рішення буде корисним у міському середовищі, під час занять спортом або ж просто для людей, які некомфортно почуваються в звукоізольованих навушниках. Власне, на такі сценарії і направлений дизайн даної моделі. Зазвичай виробники TWS-навушників прагнуть досягти максимальної звукоізоляції. Щоб навушник щільно прилягав до вушного каналу, навіть використовують силіконові насадки. Тут же навпаки – динамік розташований зовні вашого вуха і майже його не торкається.
По суті, досягається ефект Transparency Mode («Режим прозорості»). До речі, така функція є у багатьох моделях. Але там вона реалізована за допомогою додаткових мікрофонів, які ретранслюють оточуючі звуки у динамік навушників. Тут же аналогічна мета досягається виключно за рахунок форм-фактора. Порівнювати немає сенсу, адже якісним режимом прозорості, як правило, можуть похвалитися топові недешеві моделі TWS-навушників. У випадку із Canyon OnFlow 12 ми маємо дуже схожий ефект, але в моделі з цінником 2199 гривень. А на момент підготовки огляду діє акція, і ви можете придбати ці навушники всього за 1726 гривень.
Фіксація навушників стабільна, матеріали приємні на дотик, корпус виготовлено з пластику, а дужку — з м’якого силікону. Зовнішнє оформлення зарядного кейсу ефектне, але й водночас практичне. Фактурна поверхня стилізована під шкіру. На такій поверхні менш помітні подряпини та потертості. В обох доступних кольорах (бежевому та чорному) корпус кейсу доповнено тонкою металевою вставкою, що додає зовнішнього ефекту.
Функціональність і звучання
Навушники переходять у режим сполучення при відкритті кейсу. Тепер їх можна знайти у переліку доступних Bluetooth-пристроїв і здійснити перше підключення. З’єднання здійснюється за стандартом Bluetooth 5.4, який забезпечує стабільну передачу сигналу і енергоефективність. Модель підтримує сенсорне керування: перемикання треків, пауза/відтворення, виклик голосового асистента. Жести розпізнаються коректно, до такого інтерфейсу швидко звикаєш.
В ролі телефонної гарнітури OnFlow 12 також цілком функціональні — навушники оснащені мікрофонами із шумозаглушенням (ENC). Система націлена на те, щоб зменшити фоновий шум і передати голос користувача з максимальною чіткістю.
Оцінюючи якість звучання, слід враховувати відкриту конструкцію. Потужного басу тут немає — це очікувано для такого форм-фактору. Але глибина звучання присутня в достатній мірі, щоб насолоджуватися музикою. Основний акцент зроблено на середніх і високих частотах, які звучать чітко та деталізовано. Динаміки мають подвійне розташування: один отвір спрямований до вуха, інший — вниз. Це покращує розподіл частот і загальну глибину звучання.
Навушники спроектовані так, що динаміки випромінюють звук безпосередньо у простір поряд із вушним каналом, тим не менше це не завадить насолоджуватись якісним звучанням за мірками TWS-навушників. Запасу гучності також вистачає. Навіть на шумній вулиці, або в метро, ви будете добре чути звук в навушниках.
Автономність
Виробник заявляє до 8 годин безперервного використання навушників і до 50 годин загальної автономності разом із зарядним кейсом. На практиці під час тестування реальні показники плюс/мінус відповідали озвученим цифрам. Ємність акумулятора кейса — 1000 мА·год, що є доволі високим показником у цьому сегменті. Зарядка здійснюється через USB-C.
Загальні враження
Canyon OnFlow 12 — це приклад функціонального пристрою, створеного під конкретні сценарії використання. Модель орієнтована на користувачів, яким важливо залишатись на зв’язку з оточенням — як із міркувань безпеки, так і через особисті вподобання. У форматі гарнітури навушники демонструють достойну якість передачі голосу, а автономність також на високому рівні.
Можливо, формат відкритих навушників підійде не всім, але точно знайде своїх прихильників – особливо серед тих, кому важливо чути звуки оточення під час прослуховування музики. Це можуть бути спортсмени, люди, які проводять багато часу на вулицях міста, або ж просто користувачі, які не люблять звукоізоляцію. Для такий сценаріїв дана модель стане практичним і доступним рішенням, яке чудово впорається зі своїми задачами.