Потужний ноутбук 2Е Complex Pro 15 створений як повноцінна заміна стаціонарного ПК для ділових сценаріїв використання. Але можливості цього металевого красеня не обмежуються лише офісними задачами.
Наш читач вже знайомий з брендом 2Е на прикладі оглядів ігрової периферії. Але наразі бренд має широке портфоліо, до якого входять і ноутбуки. В даному огляді ми розглянемо модель 2E Complex Pro 15 – потужний бізнес-ноутбук, орієнтований на професіоналів, яким важлива мобільність та автономність. Виробник приділив особливу увагу компактності, продуктивності, безпеці та автономності. А сучасний топовий процесор в поєднанні зі значним об’ємом оперативної пам’яті і швидким SSD М.2 на 1 ТБ дозволить власнику 2E Complex Pro 15 не обмежуватися лише офісними задачами. За таким комп’ютером можна комфортно працювати в графічних редакторах, а за нагоди навіть грати в ігри. Заявлені характеристики забезпечують серйозний потенціал на майбутнє, не змушуючи користувача замислюватись про апгрейд ще тривалий час після покупки.
Відеоогляд 2E Complex Pro 15
Характеристики 2E Complex Pro 15 (NS51PU-15UA52)
- Дисплей: 15,6 дюйми, IPS, 1920×1080
- Процесор: Intel Core i7-1260P, 2,1 – 4,7 ГГц, 12 ядер, 16 потоків
- RAM: 32 ГБ, DDR4 3200 МГц
- Відеокарта: Intel Iris Xe Graphics
- Накопичувач: 1 ТБ М.2 SSD
- Клавіатура: повнорозмірна з багатокольорним підсвічуванням
- Звук: Hi Definition Audio, Nahimic Audio
- Веб-камера: 1.0M HD Windows Hello Camera with SecureBIO
- Інтерфейси: 1 x Thunderbolt 4, 1 x USB 3.2 Gen 2 port (Type C), 1 x USB 3.2 Gen 2 port (Type A), 1 x USB 2.0 port (Type A), 1 x HDMI, RJ-45, Wi-Fi 6, кардрідер MicroSD,
- Безпека: TPM 2.0, Fingerprint Area, Kensington Lock Slot
- Акумулятор: 73 Вт, автономність до 16 годин
- Габарити: 357×220.5×19.9 мм
- Вага: 1.74 кг
- Сайт: 2e.ua
Дизайн і ергономіка
Перше, на що звертаєш увагу під час візуального знайомства з ноутбуком, це монолітність конструкції і якість матеріалів. Кришка дисплею, робоча і нижня поверхні виконані з металу. Усі деталі добре підігнані, нічого не люфтить і не хитається. Це один з ключових моментів, які цінують користувачі бізнес ноутбуків – конструкція має бути міцною і надійною. З пластику тут зроблена лише накладка під клавіатурою, але вона настільки органічно вписана в загальний дизайн, що абсолютно не виділяється на фоні робочої поверхні.
Дана модель представлена у сріблястому кольорі «металік», а поверхні виявились дуже практичними. Відбитки пальців на кришці залишаються непомітними. Кришка дещо прогинається при натисканні, але цілком в межах допустимого. Шарнір кришки відкривається з певним зусиллям, але це ознака того, що він не розхитається з часом.
Дизайн 2E Complex Pro 15 мінімалістичний, що характерно для ноутбуків бізнес-сегменту. Кришка оздоблена логотипом виробника, таке саме лого міститься на робочій поверхні. Знизу виробник розмістив решітки радіаторів системи охолодження – вони чималі і добре впораються зі своєю роботою. Цікавий момент, що при розкритті нижній бік кришки дещо піднімає нижню частину корпусу над поверхнею стола. Це забезпечує певний кут нахилу клавіатури, що робить набір тексту більш зручним. Також це має сприяти більш якісному охолодженню системи. До речі, на самій кришці знизу містяться спеціальні гумові вставки, тож можна не переживати, що торцева поверхня подряпається.
Загалом ноутбук сприймається як якісний продукт у своїй категорії. Тонкі рамки навколо дисплею, монолітна конструкція, металевий корпус – усе це характерні риси до портрету ноутбука ділової людини. Вага у 1,74 кг – це свого роду золота середина. Більш легкі ноутбуки зазвичай мають менше корисних роз’ємів і меншу діагональ екрану. Відповідно, вони не такі зручні для роботи в офісі. Тоді як з 2E Complex Pro 15 буде цілком комфортно як за робочим столом, так і у відрядженнях.
Клавіатура і тачпад
2E Complex Pro 15 отримав повнорозмірну клавіатуру з окремим цифровим блоком. Габарити ноутбука дозволили реалізувати необхідну відстань між клавішами, щоб забезпечити максимально комфортний набір тексту. Подбали і про якісну українську локалізацію. Наприклад, передбачена окрема клавіша для літери «ґ».
Цікавий момент полягає в тому, що клавіатура оснащена підсвічуванням, що не так вже й часто зустрічається в ноутбуках, орієнтованих під ділові сценарії використання. Більше того, ви можете навіть регулювати колір підсвічування у додатку Control Center.
Хтось скаже, що для бізнес-ноутбука така опція зайва. Але для універсального комп’ютера, яким ви користуєтесь в офісі та вдома – чому б і ні? Наприклад, після робочого дня вам захочеться відпочити за улюбленою грою (але враховуйте відсутність дискретної відеокарти). Яскраве червоне підсвічування створить відповідний візуальний антураж. На вибір доступно кілька кольорів.
Порти і інтерфейси
Оскільки 2E Complex Pro 15 позиціонується як ноутбук для ефективної роботи, виробник не став економити на корисних інтерфейсах. На лівій грані розміщені порт зарядного пристрою, HDMI-вихід, USB 3.2 (Type A), USB 3.2 (Type C) і Thunderbolt 4. Справа містяться замок Kensington, порт RJ-45, клавіша живлення, порт USB 2.0 (Type A), кардрідер microSD і аудіопорт під аналоговий штекер 3.5 мм. Як бачимо, по роз’ємах тут повний джентльменський набір, який у більшості робочих ситуацій не змусить користувача шукати відповідні перехідники та адаптери.
Серед бездротових інтерфейсів використовуються сучасні стандарти Wi-Fi 6 AX201 та Bluetooth 5.2. На додачу до послуг користувача сканер відбитків пальців у верхній лівій частині тачпаду. На практиці таке розміщення виявилося доволі зручним, і працює сканер досить швидко.
Щодо звукової складової, ноутбук оснащений вбудованими стереодинаміками, які доповнені програмним покращувачем звучання Nahimic. Звучання якісне, особливо за мірками бізнес-ноутбуків. Приємно здивував запас гучності. Вам точно цього вистачить при перегляді відео без навушників, або під час онлайн-спілкування у Zoom.
Дисплей
2E Complex Pro 15 оснащено 15,6-дюймовим екраном на базі IPS-матриці з роздільною здатністю 1920 х 1080 (Full HD) і стандартною частотою оновлення 60 Гц. За мірками бізнес-ноутбуків дисплей має достойні кути огляду і запас яскравості. В якості переваги варто відзначити матове покриття – це більш практичний варіант для повсякденної роботи, ніж глянцеве скло. Адже на матовій поверхні збирається менше плям та відбитків пальців, її не потрібно так часто протирати. Крім того, вона більш стійка до сонячних відблисків.
За відчуттями дисплей цілком підходить як для робочих задач, так і для перегляду фільмів і навіть базової роботи з графікою. Можливо, 2E Complex Pro 15 – це не той ноутбук, який оберуть професійні фотографи і відеомонтажери, але і тут користувач зможе працювати на базовому рівні з візуальним контентом. Екран і апаратне оснащення дозволяють це робити.
Не останню роль у зовнішньому сприйнятті даного ноутбука відіграють тонкі рамки навколо екрану. Навіть веб-камеру виробнику вдалося вбудувати в невеликому виступі у верхній частині екрану без необхідності розширювати самі рамки. Камера підтримує функцію Windows Hello, тож можна використовувати її як сканер обличчя для авторизації. Єдине, чого не вистачає, це спеціальної шторки, яка дозволяла би фізично закрити веб-камеру. Для бізнес-ноутбука такий елемент безпеки не був би зайвим.
Конфігурація і продуктивність
В основі 2E Complex Pro 15 лежить процесор Intel Core i7-1260P з робочою частотою 2,1 – 4,7 ГГц (12 ядер, 16 потоків) і інтегрованою графікою Intel Iris Xe Graphics. 12-те покоління процесорів Intel (архітектура Alder Lake) поєднує чотири продуктивних ядра, кожне з яких має по два потоки плюс вісім енергоефективних ядер. Гібридний підхід передбачає використання продуктивних ядер для активних задач, тоді як енергоефективні відповідають за фонові і системні процеси.
Об’єм оперативної пам’яті складає 32 ГБ. Максимальний обсяг – 64 ГБ, і за нагоди ви можете самостійно встановити сюди додаткову планку DDR4. Окрема подяка виробнику за вільний слот під оперативну пам’ять і можливість самостійного апгрейду в майбутньому.
Для зберігання файлів і програм передбачено SSD-накопичувач формату М.2 об’ємом 1 ТБ. Підтримується захист даних модулем TPM 2.0. Також можна додати ще один SSD накопичувач, відповідний додатковий слот присутній. Ну і за потреби об’єднати їх у RAID-масив.
Ми вже згадували програму Control Center у контексті зміни кольору підсвічування. Але можливості утиліти не обмежуються лише цим. Тут також можна обрати режим роботи – від тихого до найбільш продуктивного і окремо режим роботи системи охолодження.
Результати тестування у популярних бенчмарках:
Варто зазначити, що у більшості робочих задач ноутбук працює дуже тихо. Система охолодження активується лише в іграх, або під час роботи з об’ємними файлами в графічних редакторах.
Під час тестування ми запускали на 2E Complex Pro 15 CS:GO і були цілком задоволені результатами: близько 70 fps без просідань на базових налаштуваннях графіки. Власне, це підтверджує попередню тезу про те, що сфера використання даного ноутбуку не обмежується суто офісною роботою.
Автономність
2E Complex Pro 15 оснащений акумулятором на 73 Вт/год і, за заявою виробника, здатний працювати до 16 годин в автономному режимі. На практиці усе залежить від режиму використання, конкретних задач, рівня яскравості екрану та підсвічування клавіатури. Але у більшості типових офісних сценаріїв користувач зможе працювати плюс-мінус стандартний робочий день без переживань, що ноутбук розрядиться у несподіваний момент. Потужність зарядки – 90 Вт. До речі, заряджати ноутбук можна як комплектним блоком живлення, так і по USB Type-C.
Загальне враження
2E Complex Pro 15 – це значно більше, ніж просто «робоча конячка» для офісу. По суті, перед нами універсальний ноутбук для широкого спектру задач, серед яких акцентом виступають робочі сценарії. Загалом же, дана модель цілком придатна для базової роботи з графікою, монтажу відео і навіть ігор, якщо ви не плануєте задіяти максимальні налаштування графіки. Так, тут немає дискретної відеокарти, що стане перепоною для повного розкриття потенціалу системи у перелічених задачах. Якщо ж розглядати ігри і графіку як факультативні сценарії, які іноді можуть вам знадобитись, конфігурації 2E Complex Pro 15 вистачить фактично для всього. Додамо сюди хороший перелік інтерфейсів, достойну автономність і міцний корпус, і отримуємо на виході потужний і універсальний ноутбук, здатний надовго стати надійним помічником як на роботі, так і вдома.